Гурткова робота


Сучасне гурткове заняття



"Волейбол"                                                                              "Мистецтво нашого краю"
керівник: Чулак Р.В.                                                                    Керівник: Кучеренко Л.Я.















 ВКАЗІВКИ  ДО  ВЕДЕННЯ  ЖУРНАЛУ ПЛАНУВАННЯ  ТА  ОБЛІКУ  ГУРТКА

Журнал повинен бути заведений для кожної групи гуртка, окремо на весь навчальний рік.
У журнал заносяться плани відповідно до програми, затвердженої Міністерством освіти України, і обліковується зміст роботи гуртка, ведеться облік відвідування учнів та подаються відомості про членів гуртка.
Журнал веде особисто керівник гуртка. Всі записи потрібно вести чітко, чорнилом чи кульковою ручкою. Забороняється викреслювати прізвища членів гуртка, які вибули; проти прізвища учня, що вибув, пишеться „вибув".
Для відміток у розділі „Облік відвідування" вживаються такі умовні знаки: спізнився - „сп", був відсутній з невідомої причини - „нб", був відсутній з поважної причини - „лов", був хворий -,,хв".
Плани роботи гуртка на перше і друге півріччя навчального року і на період літніх канікул складаються керівником гуртка на основі програми гуртка або згідно з положенням відповідної установи та затверджуються керівником цієї установи.
На кожне заняття керівник гуртка складає окремий план, записує тему, зміст і методи роботи.
Звіт за навчальний рік складається керівником гуртка станом на 1 червня, окремий звіт за роботу гуртка влітку – на 1 вересня.
У розділі „Облік роботи гуртка" після кожного заняття записується тема і зміст заняття, його тривалість,
У розділі „Масова і суспільно-корисна робота" записуються проведені масові заходи гуртка, участь його в загальних заходах установи, виконана суспільно корисна робота, тощо.
У розділі „Список закінчених робіт гуртка" записуються роботи, що їх виготовлено гуртківцями і які зберігаються в дитячій позашкільній установі, школі, дитячому будинку, на виставках і т.д.
Адміністрація позашкільної установи зобов'язана систематично перевіряти роботу гуртка, виконання плану його роботи та правильність ведення журналу керівником гуртка.
Журнал підписують керівник установи і керівник гуртка. Журнал зберігається в канцелярії школи, позашкільної установи.


 П А М ’ Я Т К А  КЕРІВНИКУ  ГУРТКА

1.       Розклад  та план навчально-виховної роботи гуртка надати адміністрації: на 1 півріччя – до 14 вересня; на 2 півріччя – до 25 грудня.
2.       Планувати роботу гуртка відповідно до навчальних програм – типових, затверджених МОН .
3.    Журнали обліку роботи гуртків здавати на перевірку заступнику директора з НВР  щомісячно з 15 до 20 числа.
4.     Завчасно повідомляти адміністрацію закладу про намір перенесення занять ( з поважних причин). Керівник гуртка пише заяву, на підставі якої видається наказ про перенесення занять. У такому разі у журналі  дати на сторінці «облік роботи гуртка» повинні співпадати з датами, які вказані у наказі про перенесення занять.
5.       Якщо керівник гуртка, який працює за сумісництвом (на філії), захворів і знаходиться на лікарняному, тоді він повинен обов’язково повідомити адміністрацію Центру про термін непрацездатності. У ці дні заняття гуртка не проводяться. Години програми у такому випадку зменшуються, а теми вичитуються усі («ущільнення» програми).
6.    Якщо керівник гуртка знаходиться у відрядженні, він: або заздалегідь пише заяву про перенесення занять (сумісники, за бажанням), або «ущільнює» години програм (бажано теми вичитати усі за програмою). Години за розкладом у дні, коли керівник гуртка знаходиться у відрядженні,  не зараховуються для нарахування зарплати (сумісникам). У журналі (на сторінці «Облік роботи гуртка») робиться помітка – наприклад: « З 12.03 по 17.03 – відрядження до Львова на Всеукраїнський семінар».
7.   При проведенні занять керівник гуртка повинен мати план-конспект заняття, використовувати наочність, технічні засоби навчання тощо (відповідно до методичних вимог до гурткових занять).
8.   На період канікул керівник гуртка може складати окремий план роботи (узгоджений із   директором з навчального закладу.)
9.  При складанні розкладу враховувати те, що короткі перерви між заняттями (уроками) є робочим часом керівника гуртка ( години в розкладі повинні бути «астрономічні» , а не «академічні»).
             


                                  ПЕРЕЛІК ЗАВДАНЬ КЕРІВНИКА ГУРТКА (ТВОРЧОГО ОБ’ЄДНАННЯ)

1.   Забезпечення атмосфери безпеки в дитячому колективі, комфортних умов для навчання та виховання дітей, сприятливого морально-психологічного клімату в гуртку (творчому об’єднанні).
2.     Організація різноманітної творчої та суспільно значущої діяльності вихованців у гуртку, створення умов для успішного самоствердження кожного вихованця в суспільно корисній діяльності.
3.     Збереження контингенту вихованців упродовж терміну навчання.
4.     Стимулювання та підтримка творчого розвитку обдарованих дітей.
5.     Здійснення індивідуальної педагогічної підтримки вихованців.
6.     Організація педагогічного супроводу учня в навчанні за індивідуальною освітньою траєкторією.
7.     Забезпечення педагогічно обґрунтованого вибору форм, засобів і методів навчання та виховання учнів.
8.     Організація допрофільної  підготовки учнів, сприяння формуванню в них стійких професійних інтересів.
9.   Організація участі вихованців у фестивалях, творчих конкурсах, проектній, науково-дослідницькій діяльності.
10.   Підтримка дітей, які мають відхилення в поведінці.
11.    Організація роботи з батьками, залучення батьків до надання допомоги в розвитку учнів.
12.  Створення дружнього до дитини виховного середовища (згуртування колективу, включення вихованців у різні види соціальної практики, розвиток учнівського самоврядування).
13.      Налагодження зв’язків та залучення ресурсів партнерських організацій.
14.      Створення позитивного іміджу гуртка  (творчого об’єднання).

Немає коментарів:

Дописати коментар